Souhlas s užíváním výročních zpráv

V souladu s Podmínkami používání těchto webových stránek se vylučuje a je zakázáno užívat fotografie obsažené ve výročních zprávách umístěných na shora uvedených stránkách pro jiné než výhradně vlastní osobní a nekomerční účely a tyto fotografie rozmnožovat, upravovat, měnit, přetvářet či jinak do fotografií obsažených ve výročních zprávách zasahovat a tyto zásahem dotčené fotografie rozmnožovat. Obsah výročních zpráv včetně fotografií můžete zobrazovat na obrazovce počítače nebo mobilního telefonu, můžete si tisknout jednotlivé stránky na papír (avšak nikoliv pořizovat jejich fotokopie) a tyto stránky ukládat v elektronické podobě na disku nebo ve svém mobilním telefonu (avšak nikoliv na serveru či jiném paměťovém médiu zapojeném do sítě) výhradně pro své vlastní osobní a nekomerční účely.

Souhlasím s uvedenými podmínkami užívání výroční zprávy.

Ano   Ne

Příprava náhledu

  Skupina PPF oznámila prodej čtvrtinového podílu v maďarském Telenoru společnosti Antenna Hungária
  31/10/2019

  Stáhnout soubor PDF

  Skupina PPF dnes oznámila, že prodala 25% podíl v maďarském Telenoru, kam patří společnosti Telenor Hungary a Telenor Real Estate, společnosti Antenna Hungária. PPF věří, že tato transakce umožní maďarskému Telenoru zkonsolidovat a plně využít hlavní přednosti a strategické synergie obou maďarských firem, tedy Telenor Hungary/Telenor Real Estate a Antenna Hungária. V holdingové společnosti, která vznikla pro účely společného podniku, vlastní skupina PPF 75% podíl a Antenna Hungária zbývajících 25 %.

  „Tato transakce posílí naši pozici na vyspělém a vysoce konkurenčním maďarském telekomunikačním trhu. Zároveň je v souladu se strategií PPF jako dlouhodobého investora v segmentu telekomunikací ve střední a východní Evropě,“ řekl Ladislav Bartoníček, akcionář skupiny PPF, který je odpovědný za telekomunikační aktiva skupiny.

  „Využití vzájemných strategických synergií umožní společnostem Antenna Hungária a Telenor poskytovat maďarským zákazníkům a obchodním partnerům ještě lepší a ucelenější mediální a telekomunikační služby,“ uvedl Zsolt Sárecz, předseda představenstva a generální ředitel Antenna Hungária Zrt.

  PPF bude nadále řídit obchodní aktivity maďarského Telenoru, vedení společnosti se nemění. Společnost Antenna Hungária jako strategický partner obsadí v nově vytvořené holdingové společnosti místo jednoho člena v představenstvu a jednoho člena v dozorčí radě. Dále bude mít Antenna Hungária pozorovatele v představenstvu a dozorčí radě v každé ze společností Telenor Hungary i Telenor Real Estate.   

  Skupina PPF převzala aktivity společnosti Telenor v Maďarsku, Bulharsku, Černé Hoře a Srbsku v červenci 2018. PPF Arena 1 je přední telekomunikační skupina ve střední a východní Evropě, která konsoliduje investice PPF v telekomunikačním sektoru (CETIN, O2 Česká republika, Telenor CEE).

  Zpět na tiskové zprávy